Coordinate Keyboard pro iOS

Aplikace a samostatná klávesnice mají jediný účel: usnadnit zadávání zeměpisných souřadnic. Primárně jsem si ji naprogramoval pro sebe, hodí se mi při geokešingu 🙂 Myslím ale že je škoda si jí nechat jenom pro sebe.

Aplikace ukazuje celkou zamýšlenou funkcionalitu. Samostatná klávesnice bohužel z technických důvodů nemůže v současnosti ukazovat mapu (pravděpodobně kvůli omezené paměti pro externí klávesnice).

Jak to funguje je myslím zřejmé.

Souřadnice mohou být editovány buď v interaktivním displeji klávesnice a na mapě a pak vloženy do dokumentu klávesou “⇧”, nebo souběžně v textu dokumentu a displeji klávesnice.

V současnosti jsou podporovány pouze jeden formát souřadnic a základní mapy – v první verzi jsem se soustředil na základní funkcionalitu a použitelnost. Do budoucna plánuji podporu alternativních map (možná tím dosáhnu i toho aby byla mapa také v samostatné klávesnici) a možná také jiné formáty souřadnic.

Poznámka o soukromí

Pro používání klávesnice je výhodné povolit její přístup k polohovým službám (GPS).

Klávesnice používá informace o poloze k vypsání vašich aktuálních souřadnic, ukázání polohy na mapě a výpočtu vzdálenosti a azimutu k editovaným souřasnicím.

Informace o poloze nejsou žádným způsobem ukládány, sdíleny ani posílány po Internetu.